top of page

Jak ukoić emocje przed ślubem?

Zaktualizowano: 8 sie 2021


Emocje przed ślubem są pełne skrajności: od zachwytu, radości, ekscytacji, poczucia, że nie możecie się już doczekać po zniecierpliwienie, czarne myśli, strach i uczucie, że chcecie być już po…Wachlarz uczuć, który jest zrozumiały, ale też dość wyczerpujący…

Wszyscy dookoła radzą: wyluzujcie, nie przejmujcie się, nie stresujcie się – wszystko będzie dobrze…Ale da się tak? Oczywiście, że nie…Przecież to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu, więc zrozumiałe, że zależy Wam, żeby wszystko wyszło jak najlepiej. A jak ludziom na czymś zależy, to pojawiają się te wszystkie emocje i koło się zamyka.

Czy jest jakiś sposób, żeby je trochę uspokoić, wyciszyć albo nad nimi choć trochę panować?


Przedstawiamy Wam kilka możliwości wg Duettova🤗:


Właściwa perspektywa


Warto spojrzeć trochę szerzej i uświadomić sobie, że ślub jest początkiem Waszego małżeństwa – to ono jest sensem i to długodystansowym w swym założeniu😉 Ślub, pomimo długofalowych przygotowań, nie jest celem samym w sobie. Pamiętajcie więc, żeby energii starczyło Wam nie tylko na przygotowania do ślubu, ale także na fantastyczne małżeństwo.


Chwila dla siebie


Podczas przygotowań do ślubu nie zapominajcie o swoich potrzebach i znajdźcie na nie czas w planie dnia – niech to będzie filiżanka aromatycznej herbaty, poczytanie książki, jazda na rowerze czy bieganie – taka chwila relaksu potrafi zdziałać cuda.


Bądźcie razem


Jak absurdalnie by to nie brzmiało, czas przed ślubem jest tak intensywny, że można zapomnieć o tym, że macie siebie nawzajem i warto zadbać o wspólny czas – niekoniecznie ten, w którym podejmujecie tysiąc decyzji albo załatwiacie milion spraw. Umówcie się na randkę, obejrzyjcie film, pójdźcie na długi spacer – takie momenty są niesamowicie ważne, wzmacniają Waszą relację i dają tak potrzebny oddech.


Żywienie ma znaczenie


Stres wzmaga potrzeby fizjologiczne organizmu, dlatego tak ważne jest, aby w trakcie przygotowań do ślubu po pierwsze jeść regularnie, a po drugie mądrze😉 Dieta powinna być bogata w białko (stres rozkłada je w organizmie), przeciwutleniacze, tłuszcze Omega 3 i witaminy (zwłaszcza z grupy B). Zamieńcie słodycze na zdrowe przekąski, a spore ilości kawy na pyszne smoothie. Dzięki temu będziecie mieć więcej energii, lepsze samopoczucie, a także będzie Wam się lepiej spać w nocy. A sen w tym okresie jest na wagę złota, prawda?


Zapraszamy do pobrania przepisów na pyszne i zdrowe smoothie 😉 💪


Koktajle Duettovo
.pdf
Download PDF • 13.44MB

Relaksacja


Jest wiele metod i zapewne o niejednej już słyszeliście, a nawet je stosowaliście. My polecamy technikę relaksacyjną Jacobsona – jej istotę można wyrazić w zdaniu: nie wiecie, ile mięśni macie napiętych do momentu, kiedy ich nie rozluźnicie😉 Świadome napinanie i rozluźnianie poszczególnych części ciała pozwala nie tylko się zrelaksować, ale też zregenerować siły w bardzo krótkim czasie - 15-minutowy trening można porównać do 45-minutowej drzemki💪


Wsparcie


Warto mieć wokół siebie osoby, na które można liczyć. Rodzina i przyjaciele świetnie się w tej roli odnajdują - wysłuchają, doradzą, pomogą – w przygotowaniach do ślubu jest to bezcenne. Jeśli nie chcecie nadwyrężać chęci pomocy najbliższych, możecie skorzystać z usług wedding plannera, który kompleksowo wesprze Was w organizacji ślubu lub zdecydować się na usługę koordynacji ślubu i wesela, aby dzień ślubu był dla Was bezstresowy i piękny.Anna & Wioletta

Duettovo

Celebration & Business68 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page